- Reklama -aktualne
Čtvrtek, 26 prosince, 2024

Vánoce jsou za dveřmi. Překvapte své děti prospěšnými hračkami

Již za několik týdnů nás čekají Vánoce, a tak určitě přemýšlíte o tom, co letos pořídit svým ratolestem. Jak je potěšit a zároveň jim dát něco užitečného? Přinášíme několik tipů na hračky, které vykouzlí úsměv na tváři a zároveň podpoří rozvoj vašich dětí.

Interaktivní zábava

Interaktivní hračky jsou skvělým způsobem, jak vtáhnout děti do hry a zároveň je nenásilně něčemu novému přiučit. Tyto hračky jsou navrženy tak, aby reagovaly na dítě a poskytovaly mu zpětnou vazbu. Zapojují smysly a stimulují myšlení prostřednictvím různých podnětů. Může se jednat o elektronické hračky, které dětem nabízí možnost interakce prostřednictvím dotyku, zvuku nebo světelných signálů.

Mezi dětmi jsou oblíbené například robotické hračky Bee-Bot a Blue-Bot, které jsou vhodné pro školáky i předškoláky a umožňují dětem zlepšit schopnost řešit problémy, myslet kreativně a navíc se díky nim děti mohou seznámit se základy programování již v útlém věku. „Robotické hračky jsou skvělou volbou i pro menší děti. S programovatelným robotem získají základní znalosti o elektronických součástkách a naučí se vytvářet a testovat jednotlivé programy, což je dovednost, kterou současná generace malých dětí bude potřebovat,“ říká Martin Kraus ze společnosti MAKRA DIDAKTA, která hračky Bee-Bot a Blue-Bot dodává do školek a k prodeji je nabízí i jednotlivcům.

Při výběru interaktivní hračky nezapomeňte zohlednit věk a zájmy dítěte. Vezměte v potaz osobnost vašeho dítěte a jeho preference.

Naučné hračky

Naučné hračky patří mezi ty nejužitečnější dárky, které můžete dětem pořídit. Jejich hlavním cílem je děti nejen zabavit, ale také podporovat rozvoj klíčových dovedností a znalostí. „Naučnou hračkou mohou být různé stavebnice, experimentální sady, jazykové hry, puzzle, hlavolamy a samozřejmě i hudební nástroje. Různé hračky se zaměřují na různé aspekty dětského vývoje a při jejich výběru hodně záleží na věku dítěte,“ dodává Martin Kraus.

Zatímco pro děti do 2 let se doporučují kupovat hračky, které pomohou při rozvoji zraku, sluchu a jemné motoriky, pro děti ve věku 3-4 let už můžete pořídit stavebnice, puzzle nebo hračky jako kuchyňské sady či nářadí pro děti. Pro předškoláky vybírejte z pokročilejších stavebnic, experimentálních sad a jazykových her.

Výběrem prospěšných hraček dopřejete dětem dárky, které mají hlubší smysl a přispějí k jejich osobnímu růstu. Tyto hračky děti nejen baví, ale pomáhají jim rozvíjet nejrůznější důležité dovednosti.

Další články autora